HÍREK

Kovács Patrik két gól előkészítésében is szerepet játszott a románok ellen

2023-08-24

Balhátvédünk mellett Barkóczi Benedek is pályára lépett a nemzeti csapatban.

U19-es válogatottunk az első szezonbeli felkészülési mérkőzését játszotta szerdán az MLSZ edzőközpontjában. Kovács Patrik a kezdőcsapat tagja volt. Játékosunk aktív volt, néhány perc elteltével egy bal oldali akció végén ő passzolt Bukovicshoz, aki 16 méterről hajszálpontosan lőtt a jobb alsó sarokba (1-0).

Később a románok fordítottak, de sikerült egyenlíteni, ebben is szerepe volt védőnknek: az 54. percben Kovács Patrik ívelt a tizenhatos vonalánál helyezkedő Klauszhoz, aki remek labdával ugratta ki Átrokot, ő pedig a kifutó kapus mellett higgadtan a hálóba helyezett (2-2). Ellenfelünk még szerzett egy gólt, így ők nyertek.

A mieinknél Kovács Patrik 86 percet töltött a pályán, míg Barkóczi Benedek a 64. percben állt be.