Kupagyőztes lett U19-es csapatunk Szlovákiában!

2022-07-16

Két győzelemmel és egy döntetlennel zárult a nemzetközi torna - első helyen végzett az MTK Budapest U19!

A lipóti edzőtábor felvezetéseként az MTK Budapest U19-es csapata Szlovákiában vett részt nemzetközi felkészülési tornán. Balogh Béla vezetőedző együttese körmérkőzéses formában minden résztvevővel összecsapott: a Ruzomberok és a Podbrezová pénteken, a Banská Bystrica szombaton volt ellenfél.

A fiatalok a Ruzomberok ellen kezdték szereplésüket, ahol a 2x40 perces találkozón Necula Krisztián 72. perces gólja döntött.

SNP Cup, 1. mérkőzés
Besztercebánya

MFK Ruzomberok U19 - MTK Budapest U19 0-1

Gólszerző: Necula (72.)

MTK Budapest U19 (1. félidő): Szolár - Almomani, Csernák, Varga B., Földing - Hegedűs, Rimóczi - Szöllősi, Necula, Sági - Csöngei
MTK Budapest U19 (2. félidő): Szolár - Varga D., Matviiv, Földing, Merényi - Lépő, Bán - Lauri, Herczeg, Necula - Gyuris

A folytatásban a Podbrezová volt az ellenfél, ahol nem született találat.

SNP Cup, 2. mérkőzés

FK Železiarne Podbrezová U19 - MTK Budapest U19 0-0

MTK Budapest U19 (1. félidő): Radnóti - Almomani, Csernák, Varga B., Földing - Hegedűs, Rimóczi - Szöllősi, Herczeg, Sági - Csöngei
MTK Budapest U19 (2. félidő): Radnóti - Varga D., Matviiv, Varga B., Merényi - Lépő, Bán - Lauri, Herczeg, Necula - Gyuris

Ezt követően csapatunk számára egy győzelem biztosan tornagyőzelmet jelentett. Az utolsó rivális a házigazda Dukla Banská Bystrica volt., akiket Lauri duplájának köszönhetően 2-1-re sikerült megverni.

MFK Dukla Banská Bystrica U19 - MTK Budapest U19 1-2

Gólszerzők: Lauri 2

MTK Budapest U19 (1. félidő): Szolár - Varga D. - Csernák - Matviiv - Földing - Bán - Rimóczi - Lauri - Merényi - Necula - Szöllősi
MTK Budapest U19 (2. félidő): Szolár - Almomani - Csernák - Varga D. - Merényi - Lépő - Hegedűs - Lauri - Herczeg - Sági - Csöngei

Az MTK Budapest U19 így 1. helyen végzett a besztercebányai SNP Cupon és Lipóton folytatja felkészülését a 2022-23-as idényre!

A torna legjobb kapusa Szolár Dávid lett.