Lengyelországban járt U11-es csapatunk

2023-11-24

Együttesünk két ponttal maradt le a negyeddöntőről.

U11-es csapatunk is meghívást kapott a lengyelországi Gliwice városában megrendezett MFC Elit Cup elnevezésű, 24 együttest felvonultató nemzetközi tornára.

A szervezők a 24 résztvevőt három darab nyolcas csoportba osztották. Gárdánk a B-csoportba került, ahol az első játéknapon a Lechia Gdansk (3-0), a DKS Dobre Miasto (4-0), a Leeds United (2-2), a CFT Academy (8-1), a Parma Calcio (0-1), a Talent Bialystok (1-2) és az FK Mlada Boleslav (5-0) ellen is pályára lépett.

Fiataljaink a csoportkört négy győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel zárták a harmadik helyen, 13 pontot szerezve. A versenykiírás szerint a csoportok első két helyezettjei mellett a két legjobb csoportharmadik jutott a negyeddöntőbe, erről viszont csapatunk lemaradt, mert az A-csoportban a Feyenoord (16 pont), a C-jelű nyolcasban pedig KRC Genk (15 pont) gyűjtött nála több pontot harmadikként zárva.

A második játéknapon így a 9. helyért harcolhatott együttesünk, melyet sikerült is megszerezni az MKS Znicz Pruszków elleni döntetlennel (1-1), valamint az FK Mlada Boleslav (7-1) és az Iskra Kochlice (2-1) elleni győzelmekkel.

Érdekesség, hogy a finálét az a KRC Genk és Feyenoord játszotta, akik csapatunkhoz hasonlóan harmadik helyen zárták a csoportkört.