HÍREK

Többen is kirobbanthatatlanok voltak U16-os csapatunkból az ősz folyamán

2022-12-30

Hárman is végigjátszották a 11 fordulót.

Ötödik helyen zárta az őszi idényt az MTK Budapest U16-os csapata, ezzel pedig az A-csoportban folytathatja szereplését a tavasszal. Bodnár Gábor együttese viszonylag kevesebb rotációval teljesítette a 2022-23-as évad első felét, mint például az U17, bár összességében ebben a korosztályban is 23 labdarúgó lépett pályára.

Közülük azonban többen is szinte teljesen vagy éppen A-tól Z-ig végigjátszották az őszt. Mind a tizenegy találkozó 90 percét a pályán töltötte Csikós Márk, ám még nála is több lehetőséget kapott Molnár Péter, aki a 990 minutum mellett U16-os válogatottban is szerepet kapott - de őt is túlszárnyalja Kugyela Zalán, aki az U16-on és a nemzeti csapaton kívül három alkalommal az U17-ben is bevetésre került.

Rajtuk kívül még többen is "súlyos" perceket játszottak: Jádi Balázs 899, Laveczky Kristóf 810, Vörös Péter 683, Oláh Olivér (aki szintén meghívót kapott az U16-os válogatottba) 675, Csucsánszky Zoltán 663 minutumot szerepelt.

A kapusok, Pirgi Péter és Tóth Balázs 630-360 arányban osztották meg a játékidőt (igaz, előbbit kétszer az U17-ben is bevetették). Az U15-ből Varga Márton Milán, Zoltai Levente és Konkoly Patrik debütálhattak ebben a korosztályban (196-21-1 perc megosztásban).