HÍREK

U17, U16: Idősebbek ellen is jól játszottunk

2021-01-18

U16-os csapatunk U19-es, U17-es együttesünk pedig felnőttcsapat ellen lépett pályára.

U17
MTK Budapest–Testvériség-Újpalota (felnőtt) 3-5 (2-0)

MTK Budapest: Csenterics – Lajkó, Molnár, Földing, Juhász – Rimóczi, Merényi, Csontos – Lengyel, Horváth, Gyuris.

Csereként pályára lépett: Kiss, Vasvári, Erdős, Ignéczi, Szöllősi.

Gólszerző: Földing, Gyuris, Ignéczi.

Pap Tamás értékelője: – Párharcokban gazdag, kemény mérkőzést játszottunk. A srácokon nem látszott a megilletődöttség, pedig az ellenfél a felnőtt foci minden zsiványságával provokálta őket. Első félidőben párharcaink nagy részét megnyertük és jó ritmusú támadásokat vezettünk, sok helyzetet alakítottunk ki. Második félidőben az építkezés során nagyon sok labdát elszórtunk, amit rutinos ellenfelünk kegyetlenül kihasznált. Összességében tanulságos meccset játszottunk, kijöttek a hibáink, amiken javítani fogunk.

U16
MTK Budapest–Mosonmagyaróvár (U19) 1-0

MTK Budapest: Szolár – Urbán II., Tóth, Varga, Almomani – Lépő, Bán, Lauri – Sági, Barkóczi, Majoros.

Csere: Szabó H., Mészáros, Urbán I., Herczeg.

Gólszerző: Varga.

Székely Zsolt értékelője: – Nehéz mérkőzés volt, hiszen 3-4 évvel idősebbek ellen játszottunk, ami fizikálisan nagyon megterhelő volt. Jól helytálltunk, nem maradtunk alul a párharcokban, és a jó játékból is fel-felvillant valami. Örülök a győzelemnek, és a hozzáállásnak is. Néha ilyen meccsek is kellenek.