2020-09-19 11:00 Nemzeti Sportközpontok

Budapest

Összeállítások

MTK Budapest: Horváth - Cseke (Pinti 56, Purzsa 75.), Porkoláb, Balázsi, Csóri (Weisz P. 75.) - Simon, Urbán, Lovász - Cseh (Pásztor 50.), Freyer, Kugyela.

A három pontosak csatájának első helyzetét csapatunk alakította ki, Kugyela balról érkező beadását Freyer kapásból nem sokkal lőtte a rövid sarok mellé. A 4. percben viszont már a vendégek örülhettek gólnak, mellyel megszerezték a vezetést (0-1).

Hét percet kellett várni az egyenlítésünkre, Kugyela ezúttal középen tűnt fel, és a 16 méterről a léc alá bombázott (1-1). A gyors gólváltást követően maradtunk támadásban, Cseh előbb egy távoli lövéssel jelentkezett, majd szabadrúgásból veszélyeztetett.

A játékrész utolsó tíz percében is előttünk adódtak helyzetek, de Simon erőszakos labdaszerzése, és Freyer egyéni alakítása után is pontatlan volt a befejezés.

Nyolc perccel a szünet után Kugyela játszott össze Freyerrel, de előbbi jobb alsóba tartó lövésére leért a kapus. A folytatásban igazán nagy helyzet nem alakult ki, majd jött a 62. perc, amikor Simon Benedek kiállítása miatt tíz főre fogyatkoztunk.

Az emberhátrány egyáltalán nem látszódott meg a mérkőzés képén, továbbra is mi támadtunk, helyzeteket alakítottunk ki. Egy Vasas-szögletet követően Kugyela-Pinti-Kugyela volt a labda útja, szélsőnk nagy helyzetben még ki akarta cselezni a kapust, aki viszont szép vetődéssel lelopta a lábáról a labdát. Az utolsó percekben hiába találtunk a kapuba, a játékvezető asszisztense jelzésére lest intett.

Moskovits Gábor értékelése: - Ugyanaz történt, mint az elmúlt hetekben. Közepes játékkal is fölényben voltunk és a ziccerek sokaságát hagytuk ki, úgyhogy a helyzetkihasználásunkon tovább kell javítani. Még emberhátrányban is nagy lehetőségeink voltak.