18. Mladen Ramljak Memorial nemzetközi felkészülési torna

2x40 perces felkészülési mérkőzés

MTK Budapest U19 - Udinese Calcio U19 3-2

MTK Budapest: Csenterics (Velicskó, 51.) - Lajkó (Guth, 78.), Juhász B., Csernák, Helembai (Földing Engelbert, 51.) - Georgievski (Szőke, 69.), Merényi - Juhász Á. (Rohrbeck, 51.), Gyuris (Szöllősi, 69.), Kovács M. (Horváth A., 41.) - Balogh M. (Vasvári, 69.)

Gólszerzőink: Gyuris (17.), Kovács M. (37.), Georgievski (43.)

A 18. Mladen Ramljak Memorial nemzetközi torna második játéknapján a csütörtökön a Legia Varsó ellen küzdelmes mérkőzésen 3-2-es vereséget szenvedett U19-es csapatunk az olasz Udinese ellen lépett pályára.

Aktívan kezdtünk, már az első tíz percben vezettünk veszélyes támadásokat, a bal oldalon Kovács Mátyással, a jobb szélen Juhász Áronnal kellett megküzdeniük az olasz védőknek. Majd a 14. percben már nagyon közel álltunk a vezetés megszerzéséhez, amikor Kovács közelről találta el a bal oldali kapufát, a 17.-ben viszont már ő szerzett labdát, Gyuris elé passzolt, aki a kapu közepébe lőtt (1-0).

A játékrész hajrájában Georgievski remek indításával Kovács Mátyás lépett ki, a kapuig vezette a labdát, majd értékesítette a ziccert, így 2-0-s előnnyel mehettünk pihenőre.

A második 40 percet ott kezdtük, ahol abbahagytuk: gyorsan büntetőt harcoltunk ki, ami bár kimaradt, a kapusról kipattanó labdát az érkező Georgievski értékesítette (3-0).

Mindkét csapat sokat cserélt és az olaszok nem adták fel, szépítettek, majd egy fejesből is betaláltak, újra szorossá téve a mérkőzést. Fiataljaink azonban végig koncentráltan játszottak és nagyot küzdöttek, aminek eredményeként begyűjtötték a három pontot.