Együttesünk utolsó bajnoki mérkőzésén 4-1-re nyert a DVTK ellen hazai pályán.

MTK Budapest U14–DVTK U14 4-1 (2-0)

Gólszerző: Purzsa (6., 17.), Kugyela (47.), Gaál (77.) illetve Kapitány (42.)

Sárga lap: Purzsa (21.), Porkoláb (42.), Cseke (56.) illetve Soltész (41.)

MTK Budapest: Horváth (Farkas 41.) - Oláh, Freyer, Porkoláb, Csányi - Urbán (Zoltai 70.), Weisz P. (Csóri 41.), Kugyela - Purzsa (Gaál 61.), Pinti (Zsarnowszky 61.), Molnár (Cseke 41.).

Csapatunk remekül kezdte a szezon utolsó bajnoki mérkőzését a miskolciak ellen. A 6. percben Purzsa Xavér nagyszerű helyzetfelismeréssel átemelte a kimozduló kapust (1-0). Tizenegy perccel később sikerült megduplázni az előnyt, Kugyela egyéni alakítása után a bal kapufát lőtte telibe, a kipattanót Purzsa közelről bepasszolta (2-0).

A félidő hátralévő részében még Horváth mutatott be bravúrt egy közeli DVTK-lövést követően, majd Kugyela találta el a felső lécet.

A fordulást követően azonnal szépítettek a vendégek (2-1), de a bekapott gól nem zavarta meg csapatunkat. Öt perc múlva Kugyela Zalán egy átlövéssel visszaállította a kétgólos különbséget (3-1).

A végeredményt a 77. percben Gaál Preston állította be, miután a jobb kapufa segítségével hatalmas gólt rúgott (4-1). A 12 éves játékosnak ezt volt a debütálása az U14-es csapatan!

Moskovtis Gábor értékelése: - Szimpatikus, játékra törekvő csapat ellen, végig magabiztosan, néhol nagyon látványosan fociztunk. Ma csapatként és egyénenként is tudtunk kiemelkedőt nyújtani. A legnagyobb öröm, hogy Gaál Preston személyében a kilencedik. a korosztályánál fiatalabb játékos mutatkozott be az idei U14-es bajnokságban. Ráadásul Ő ezt fantasztikus játékkal és szép góllal tette meg! Gratulálok Preston, csak így tovább!