HÍREK

Újabb egykori akadémistánk igazolt a német Bundesligába

2022-01-21

Újabb egykori akadémistánk igazolt a német Bundesligába

Klubunk nevelése, Schäfer András 17 évesen mutatkozott be az MTK NB I-es csapatában, részt vett a nyári Európa-bajnokságon, most pedig az Union Berlin csapatához szerződött.

Schäfer András a Sándor Károly Labdarúgó Akadémia neveltje, aki 2017-ben, alig 17 évesen klubunkból debütált a magyar első osztályban is.

Saját nevelésű középpályásunk 2019 januárjában klubunktól szerződött külföldre, a Genoa csapatához, majd 2022 januárjában, dunaszerdahelyi kitérő a Bundesligába igazolt. Egyike azoknak, akik a Sándor Károly Labdarúgó Akadémiáról kikerülve lettek felnőtt válogatottak, a magyar labdarúgó-válogatott tagjaként mindhárom mérkőzésen pályára lépett a nyári Európa-bajnokságon, Németország ellen pedig emlékezetes gólt fejelt. Az ott nyújtott kiemelkedő teljesítményének is köszönhetően több klub érdeklődését felkeltette, és most a Bundesligában szereplő 1. FC Union Berlin együtteséhez szerződött.

Schäfer András ezzel Gulácsi Péter és Szoboszlai Dominik mellett már a harmadik olyan labdarúgó, aki megfordult a Sándor Károly Labdarúgó Akadémián és jelenleg a német labdarúgó-bajnokság élvonalában szerepel.

Kapcsolódó cikkek

következő Mérkőzés

2024-05-22 13:00 MTK Budapest - Sándor Károly LA

MTK U16

VS

DVTK U16

Ne maradjon le egy eseményről sem! Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Szponzorok