2020-10-24 13:00 Ikarus BSE

Budapest

Összeállítások

MTK Budapest: Tóth - Csiha, Porkoláb, Balázsi, Csányi - Simon, Urbán, Kugyela - Cseh (Pásztor 71.), Purzsa (Pinti 23., majd Weisz P. 71.), Lovász (Csóri 75.)

A találkozó első félidejében inkább a játék küzdő jellege dominált, mi egyszer, míg a vendégek kétszer veszélyeztettek, de a kapusok a helyükön voltak.

A második félidő elején Csiha rövidbe tartó lövését tolta ki a kapus, majd sikerült megszerezni a vezetést. A jogosan megítélt büntetőt mögé Kugyela Zalán állt oda, és a balra vetődő kapus mellett higgadtan a jobb sarokba lőtt (1-0).

A folytatásban Kugyela és Csányi szép összjátéka után Urbán lőhetett de a védők blokkolni tudták a próbálkozását. A hajrára fordulva egyre több munkája akadt Tóth Balázsnak a kapunkban, de a hajrában két esetben már ő sem tudott menteni.

A 75. percben egy szöglet utáni kavarodást követően egyenlítettek a vendégek (1-1), majd két perccel a lefújás előtt a győzelmet jelentő találatot is megszerezték (1-2).

Moskovits Gábor értékelése: - Bár öt perccel a vége előtt még vezettünk, de sajnos nem játszottunk jól és ki is kaptunk. Ennek ellenére egyértelmű, hogy meccsről meccsre fejlődünk és lépünk előre játékban is.