HÍREK

Ausztriai tornán vett részt U9-es és U11-es csapatunk

2022-05-17

Az U11 a negyeddöntőig menetelt, míg az U9 aranyérmesként zárt.

Vasárnap az ausztriai Wildon városában vett részt az FSR-Masters 2022 elnevezésű tornán U11-es és U9-es csapatunk.

A 16 együttest felvonultató csoportkörben U11-es együttesünk az egyaránt osztrák SV Kapfenberg (2-0), az ASKÖ Fussballschule Linz (6-0) és az FNZ Weiz (4-0) ellen is győzött a C-jelű négyesben, így csoportelsőként jutott a második csoportkörbe. Ott előbb a szlovén NK Slivnica ellen 4-1-re nyert csapat, majd az osztrák SAZ (5-0) és az SV Justiz Kids (9-0) ellen is diadalmaskodott.

A negyeddöntőben a későbbi győztes Austria Klagenfurt 2-0-ra legyőzte Herpai Márton csapatát.

A 20 együttessel megrendezett U9-es viadalon együttesünk a csoportkörben az osztrák FAC Wien ellen 4-0-ra, az osztrák FAZ Murtal ellen 5-0-ra, míg a horvát NK Rudes ellen 4-1-re győzött, az osztrák GAK Juniors ellen pedig 1-1-es döntetlent játszott, így jobb gólkülönbségének köszönhetően első helyen végzett a D-csoportban.

A nyolcaddöntőben Tóvízi Tamás együttese az FC Stadlau ellen nyert 1-0-ra, a negyeddöntőben az horvát NK Kustosija ellen büntetőkkel diadalmaskodott 3-2-re. Az elődöntőben a csoportkörben már megismert GAK Juniors következett, akiket 5-0-ra vertek fiataljaink. A döntőben az osztrák TSV Hartberg ellen 2-0-ra győztünk, mellyel megszereztük az aranyérmet.

A tornák ismét remekül szolgálták pre-akadémiai csapataink fejlődését, játékosaink a 12 perces mérkőzéseken ismét külföldi gárdák ellen fejlődhettek és szerezhettek értékes tapasztalatokat.