Ausztriai tornán vett részt U9-es és U10-es csapatunk

2023-08-17

Újabb nemzetközi viadalon fejlődhetek fiataljaink.

A mögöttünk hagyott hétvégén a VARTA Cup-on aranyérmet szerző U12-es csapatunkhoz hasonlóan U9-es és U10-es együttesünk is Ausztriában vett részt nemzetközi tornán, fiataljaink a Jauerling Cup elnevezésű viadalra kaptak meghívást.

Szombaton U9-es csapatunk lépett pályára, és a fiatalok a 16 gárdát felvonultató csoportkört a First Vienna FC 1894 (3-1), az FC LASK Linz (5-2) és a LAZ Stockerau (6-0) elleni győzelmekkel zárták, így csoportelsőként jutottak a legjobb nyolc közé.

Együttesünk a negyeddöntőben 7-0-ra diadalmaskodott a Wiener Sportclub ellen, míg a elődöntőben az FK Austria Wien felett aratott szép sikert (4-0), így bejutott döntőbe.

A fináléban a másik bécsi nagyágyú, az SK Rapid Wien volt az ellenfél, a 17 perces mérkőzésen csapatunk 2-0-ra nyert, így aranyérmesként zárt.

Vasárnap U10-es együttesünk mutathatta meg magát, ebben a korosztályban már 20 résztvevővel.

Gárdánk az A-jelű ötösben győzött a LAZ Amstetten (7-0) és a rendező SV Jauerling (8-0) ellen, a First Vienna FC 1894 (1-2) és a Red Bull Salzburg (0-1) ellen pedig egyetlen góllal maradt alul, így a csoportban a harmadik helyet megszerezve a 8-16. helyért játszhatott.

A B-ágon a negyeddöntőben a LAZ Stockerau (4-0), az elődöntőben az FC LASK Linz (6-1), a döntőben pedig az FAC (5-0) ellen is magabiztos győzelmek következtek, így fiataljaink a 8. helyen végeztek.